1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Świąteczna zbiórka żywności 2023

     W piątek – 24 listopada – mieliśmy możliwość wzięcia udziału w ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRCE ŻYWNOSCI, organizowanej przez Bank Żywności w Płocku. Dziewięcioro naszych uczestników tego dnia odpowiedzialnie i sumiennie pełniło rolę wolontariuszy w trzech, dużych gostynińskich marketach, t.j.: Sklep Kaufland przy ul. Wojska Polskiego oraz Sklepy Biedronka przy ul. Bema oraz Kutnowskiej. Wręczali ulotki zachęcające do udziału w akcji, doglądali koszyka do którego wpadała żywność od darczyńców oraz rozdawali naklejki. Nasi uczestnicy poczuli się tego dnia jak pracownicy – to ważne doświadczenie, które pomoże w rozwoju zawodowym.

     Wszystkie zebrane produkty żywnościowe trafią do osób potrzebujących i zostaną wykorzystane do przygotowania pysznych posiłków świątecznych - „Święta godne, a nie głodne”

     Serdecznie dziękujemy Bankowi Żywności z Płocka, Kierownictwu Biedronek oraz dyrekcji Kaufland za możliwość udziału w zbiórce. Dziękujemy również wszystkim osobom,  które wsparły ten szczytny cel.  

 

15.11.2023r. – wyjazd do Otrębus

     15 listopada - dzięki uprzejmości Pani Prezes Stowarzyszenia Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych im. św. Brata Alberta w Gostyninie - mieliśmy możliwość i zaszczyt brać udział w niezwykle barwnym i energetycznym przedstawieniu „Kolory” w wykonaniu zespołu MAZOWSZE. Bajka muzyczna w reżyserii Zbigniewa Kułagowskiego to niesamowita opowieść z pięknym morałem, która pokazuje, że mimo różnic wszyscy jesteśmy mieszkańcami tego samego świata.

     Zespół Mazowsze drugi raz realizuje projekt #NIEOGRANICZENI 2 skierowany do osób z niepełnosprawnościami oraz wykluczonych. Na zakończenie występu, podziękowanie i kwiaty przekazali przedstawiciele Mazowieckiego Forum Warsztatów Terapii Zajęciowej – Panie – Justyna Mortka i Monika Pniewska.

     Dzięki takim inicjatywom osoby z ograniczeniami mają możliwość uczestnictwa w życiu kulturalnym.

     Serdecznie dziękujemy

 

Wyróżnienie w konkursie plastycznym „JESTEM BEZPIECZNY”

     Dnia 9 listopada 2023r. byliśmy na uroczystym podsumowaniu XIV edycji konkursu „JESTEM BEZPIECZNY” pod hasłem „Bezpieczny pobyt w szkole”, organizowanym przez Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie. Praca naszej uczestniczki Justyny Kaźmierczak została wyróżniona w kategorii  - szkoły przysposabiające do pracy, warsztaty – otrzymując dyplom i nagrody rzeczowe.

   Bardzo dziękujemy Siostrze Bernadetcie i organizatorom za zaproszenie i miłe przyjęcie, a wszystkim laureatom gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wyjazd na cmentarze 2023

    Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny - w te dni Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze. My także pamiętamy o zmarłych podopiecznych i pracownikach naszych Warsztatów. 30 października 2023r. grupa uczestników wraz z instruktorem i kierownikiem udała się na pobliskie cmentarze, by odwiedzić groby naszych zmarłych.

    Pobyt  na cmentarzach był dla nas chwilą refleksji, zadumy i wspomnień.

„Nie umiera ten, kto trwa

w pamięci żywych”

ks. Jan Twardowski

 


Integracja społeczna w Restauracji Porto 30.10.2023r.

      W dniu 30.10.2023r. razem z Powiatowym Środowiskowym Domem Samopomocy w Gostyninie uczestniczyliśmy w projekcie „Promocja ekonomii społecznej w subregionie Mazowsza Płockiego” realizowanym przez Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dzięki uprzejmości organizatorów mogliśmy wspólnie zintegrować się w Restauracji Porto. Były pyszne dania, desery, przekąski i słodycze które dały dużo sił do zabawy przy muzyce puszczanej przez pana Jarosława Głodka członka Zespołu Concord z Gostynina.

     Serdecznie dziękujemy za pamięć i zaproszenie. Czekamy na kolejne inicjatywy, wydarzenia oraz wspólną integrację.

 

Wycieczka do Warszawy 27.10.2023r.

     27.10.2023r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Warszawy, którą rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Tutaj mogliśmy poczuć się jak odkrywcy, poznać prawa nauki samodzielnie przeprowadzając doświadczenia na interaktywnych wystawach, angażować różne zmysły odkrywając tajniki przyrody. Jednak największą atrakcją tego miejsca okazał się sam Mikołaj Kopernik – robot, który dzięki sztucznej inteligencji potrafi porozmawiać o wszystkim i radzi sobie z najtrudniejszymi pytaniami.
Po smacznym obiedzie mieliśmy okazję podziwiać znakomitą grę aktorską znanych i lubianych artystów polskiego kina na deskach Teatru 6 Piętro, który ma siedzibę w Sali Koncertowej na szóstym piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Tam delektowaliśmy się pełną humoru i inteligentnych żartów komedią muzyczną pt.” Piękna Lucynda”. Jest to historia miłości dwojga młodych ludzi w Warszawie XIX w., tworząca barwny obraz relacji damsko-męskiej. Na scenie zobaczyliśmy wybitnych aktorów w pięknych kostiumach z tamtej epoki, którzy tańczyli, śpiewali, bawili i wzruszali.
Wyjazd do stolicy okazał się ciekawą forma zdobycia nowej wiedzy, ucztą kulturalną, a także posłużył integracji. Mimo późnej pory i zmęczenia wracaliśmy zadowoleni i bogatsi w przeżycia.

 

 

5 urodziny Skansenu w Wiączeminie Polskim

      Dnia 15.10.2023r. wspólnie z innymi wystawcami mieliśmy okazję prezentować swoje rękodzieło w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, który świętował swoje 5 – lecie powstania. Ciekawą historię tego miejsca można było poznać spacerując ścieżkami skansenu, gdzie znajdowały się zabudowy dawnych osad Olendrów. Każdy chętny mógł wziąć udział w warsztatach wikliniarskich, stolarskich oraz tkackich, a także spróbować regionalnych przysmaków. Na zakończenie imprezy wystąpił zespół Chłopcy kontra Basia.

     Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Bartosiak za pamięć i zaproszenie.

 

Grzybobranie i wizyta w Koziej Zagrodzie – 11.10.2023r.

     Dzisiejszy dzień był dla nas zupełnie inny, od samego rana wyjechaliśmy do lasu, gdzie szukaliśmy grzybów. Nasza grupa bardzo się do tego zadania przyłożyła i wspólnie uzbieraliśmy ich całkiem sporo. Spacer po lesie wpłynął na wszystkich bardzo pozytywnie, dotleniliśmy się, czerpaliśmy energię z drzew i otaczającej przyrody. Następnie udaliśmy się do zagrody Kozie Strzałki, którą zamieszkuje 8 kóz: Greta, Malina, Celinka, Anielka, Tereska, Krysia, Ferdek i Kajtek. Dowiedzieliśmy się jaka w stadzie panuje hierarchia, co kozy lubią, jak się nimi opiekować i innych kozich zwyczajach. Mogliśmy wejść do zagrody i z bliska obcować z tymi miłymi zwierzętami.

    Dziękujemy gospodarzom za tak miłe przyjęcie, poczęstowanie świeżym kozim mlekiem i umożliwieniem organizacji grilla.

VI Powiatowy Bieg w Szuwarach – 08.10.2023r. – BIAŁE

      Dnia 08.10.2023r. odbył się VI Powiatowy Bieg w Szuwarach dookoła jeziora Białe na dystansie 10km. Uczestnicy brali udział w dwóch kategoriach: bieg oraz nordic walking.

   Dzięki uprzejmości i zaproszeniu organizatora, którym był Powiat Gostyniński, uświetniliśmy tę imprezę naszym rękodziełem, które zawsze cieszy się zainteresowaniem i budzi zachwyt nawet wśród najbardziej wymagających klientów.

     Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak ważnej imprezie, mającej na celu zachęcenie do aktywnego, zdrowego i sportowego trybu życia.

 

Kiermasz

WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ W GOSTYNINIE

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA

KIERMASZ WIANKÓW, WIĄZANEK I STROIKÓW

NA DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W DNIU 10 (WTOREK) ORAZ 13 (PIĄTEK) października 2023r.

 w godzinach 9.00 - 12.00

 NA PALCU PRZY STAREJ BETONIARNI 

Wszystkich zainteresowanych chętnie zapraszamy. 

(ZAMÓWIENIA INDYWIDUALNE PRZYJMUJEMY POD TEL.  24 235 79 79)