1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

Wyjście uczestników WTZ na wirtualną strzelnicę w GCE 2024r.

    Dzięki uprzejmości dyrektora Pana Wojciecha Kiełbasy grupa 20 naszych uczestników Z WTZ w dniu 18.04.2024r, miała  okazję skorzystać z „Wirtualnej Strzelnicy Laserowej” w Gostynińskim Centrum Edukacji w Gostyninie. Dzięki ćwiczeniom na strzelnicy uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa oraz systemem  szkoleniowo – treningowym. Można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej. Na różnych wirtualnych odległościach i postawach strzeleckich, w warunkach zbliżonych do naturalnych. Na pierwszym spotkaniu korzystaliśmy z broni krótkiej i długiej. Prawdziwy huk wystrzału i odrzut broni dodawał wiele realistycznych wrażeń.

     Było to dla nas duże doświadczenie i przeżycie. Każdy z nas mógł sprawdzić swoja koordynację wzrokowo – ruchową.

     Z niecierpliwością czekamy na kolejne ćwiczenia.

Kiermasz w Urzędzie Miasta i Gminy Gostynin 2024 r

     Dnia 26 marca 2024r. odbył się ostatni kiermasz wielkanocny naszych Warsztatów. Swoje rękodzieło zaprezentowaliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Gostynin. Nasze stroiki przypadły kupującym do gustu, mamy nadzieję, że dzięki nim tegoroczne Święta będą jeszcze bardziej kolorowe.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim kupującym nasze rękodzieło za wsparcie naszej placówki i podopiecznych, zarobione środki w całości przeznaczymy na integracje społeczną uczestników WTZ w Gostyninie. Życzymy wszystkim Zdrowych i wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Kiermasz Wielkanocny w Kościele p.w. św. Marcina w Gostyninie 24.03.2024r.

     W dniu 24 marca 2024 r. odbył się kolejny kiermasz Wielkanocny. Tym razem kolorowe stoisko prezentowaliśmy w Rzymskokatolickiej Parafii p.w. św. Marcina w Gostyninie. Ta ostatnia niedziela przed Wielkanocą była doskonałą okazją do nabycia świątecznych dodatków, które ożywią każdy, świąteczny stół. Wierni, jak co roku, docenili naszą pracę. Cieszymy się, że nasze rękodzieło znalazło tylu odbiorców.

     Podziękowania dla Księdza Proboszcza Krzysztofa Wojciecha Jończyka za możliwość organizacji kiermaszu Wielkanocnego.

 

Śniadanie Wielkanocne WTZ 2024 r.

     Dzień Zmartwychwstania Pańskiego, zgodnie z tradycją chrześcijańską jest najważniejszym czasem w roku, dlatego celebrujemy je ze szczególnym szacunkiem na pamiątkę męczeństwa oraz zwyciężenia życia nad śmiercią. Jest to święto wielkiej radości oraz nowego początku, dlatego też w dniu 21.03.2024 r. mieliśmy możliwość spotkać się przy wielkanocnym stole. Zanim zasiedliśmy do uroczystego śniadania przygotowanego przez restaurację ,,Porto” i pracownię gastronomiczną WTZ oraz rodziców naszych podopiecznych, wysłuchaliśmy życzeń oraz podzieliliśmy się poświęconymi pokarmami. Był to cudowny czas spędzony w gronie znajomych, współpracowników oraz zaproszonych gości.

     Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację naszego wielkanocnego spotkania, jak również wszystkim gościom za obecność. Życzymy, aby w ten wyjątkowy czas we wszystkich sercach zagościły radość i wielka nadzieja z odradzającego się życia.

 

SZKOLENIE Z DORADCĄ ZAWODOWYM Z PUP W GOSTYNININE 18.03.2024 R.

    W dniu 18.03.2024r. mieliśmy kolejne spotkanie z doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyninie. Pani Ilona Świątkowska, która – jak zawsze – w przystępny dla nas sposób przekazała istotne informacje dotyczące hierarchii potrzeb człowieka według Maslowa. Dzięki poznaniu twierdzenia, że największym źródłem motywacji jest właśnie zaspokajanie potrzeb, można stworzyć odpowiedni system motywacji pracowników. Skoro wiemy, na którym poziomie piramidy się znajdują, możemy odpowiednio nimi pokierować, aby mogli znaleźć się krok wyżej.

     Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i cenne informacje.

 

Kiermasz wielkanocny w Parafii Miłosierdzia Bożego 17.03.2024 r.

     W 17.03.2024 r.  odbył się kiermasz wielkanocny w Parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom które zakupiły nasze rękodzieło wielkanocne. Chociaż pogoda do wiosennych nie należała, to nasze piękne dekoracje przypominały o zbliżających się wiosennych świętach. Barwne stroiki i ozdoby wielkanocne na pewno wzbogacą i upiększą niejeden dom. Środki z kiermaszu w całości będą przeznaczone na integracje społeczna uczestników WTZ.

     Serdecznie dziękujemy Księdzu Dziekanowi Andrzejowi Rutkowskiemu za możliwość wystawienia naszego rękodzieła podczas organizacji tegorocznego kiermaszu w kościele.

Zajęcia biblioteczne 13.03.2024 r.

     Dnia 13 marca 2024r. mieliśmy możliwość gościć Panią z Biblioteki Miejskiej im. Jakuba w Gostyninie Renatę Mielniczuk, która zorganizowała kolejne zajęcia  biblioteczne. Tematem spotkania były zbliżające się Święta wielkanocne. Rozmawialiśmy o tradycji Świąt i znaczeniu. Układaliśmy puzzle, malowaliśmy obrus świąteczny i świeczniki  w różne wzory nawiązujące do Wielkanocy.

     Bardzo dziękujemy Pani Renacie Mielniczuk za spotkanie oraz wspólnie spędzony czasy, liczy na następne zajęcia.

 

Wielkanocny Kiermasz w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej 2024 r.

     Dnia 12 marca 2024 r. mieliśmy przyjemność zaprezentować swoje rękodzieło Wielkanocne na kiermaszu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie. Nasze ozdoby i stroiki cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem wśród pracowników ministerstwa jak i samego Ministra Krzysztofa Hetmana i Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej - Nałęcz oraz Pana Sekretarza Stanu Jana Szyszko.

     Dziękujemy Pani Magdalenie Gawlas za pamięć i zaproszenie oraz możliwość zaprezentowania naszego rękodzieła. 

 

Spotkanie z Panią Iwoną Kwiatkowską z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie 2024

     Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie oferuje wiele różnych forma wsparcia,  dofinansowań dla osób z niepełnosprawnościami, celem poprawy ich sytuacji życiowej. W dniu 29.02 i 07.03.2024 r. naszym gościem była pani Iwona Kwiatkowska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie. Która zapoznała i przybliżyła naszym uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej możliwości wsparcia oraz dofinansowania do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych, zakupu urządzeń lub wykonania usług z zakresu likwidacji barier architektonicznych, technicznych i w komunikowaniu.

     Dziękujemy Pani Iwonie Kwiatkowskiej za spotkanie oraz fachowe doradztwo.

 

Kiermasz w Przedszkolu nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie 2024

     W dniu 5 marca 2024 r. odbył się kiermasz ozdób i stroików Wielkanocnych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przedszkolu nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie.  W ofercie tegorocznej naszej palcówki znalazły się m.in. stroiki, wianki, ozdoby świąteczne, baranki, zajączki i wiele innych pięknych ozdób. Cieszymy się z tego że po raz kolejny dużo naszych prac, rękodzieła znalazło nowy dom.

     Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Annie Woźniak za możliwość zorganizowania kiermaszu w przedszkolu.

 

Kiermasze Wielkanocne 2024 r.

Serdecznie zapraszamy na kiermasze wielkanocnych prac i rękodzieła uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gostyninie

1. 5.03.2024r. - Kiermasz w Przedszkolu Nr 2 z odziałem integracyjnym

(w godz. 12.00 -15.00)

2. 17.03.2024r. Kiermasz w Parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie

(w godz. 7.00 – 14.00)

3. 24.03.2024r. Kiermasz w Parafii p.w. św. Marcina w Gostyninie

(w godz. 7.00 – 14.00)