1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19

Obchody ku czci patrona DPS Brwilno Bł.Abp. A. J. Nowowiejskiego 13.06.2024r.

 

     W dniu 13.06.2024r. grupa uczestników z WTZ Gostynin, na zaproszenie p. dyrektor Joanny Świątkowskiej, wzięła udział w uroczystości „Ku czci patrona DPS Brwilno – Bł. Abp. A. J. Nowowiejskiego”. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. sprawowana przez ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego wraz z duchownymi i alumnami WSD w Płocku. Był to dzień pełen atrakcji, zarówno tych dla ducha, jak i dla ciała. Wydarzenie ubogaciły m.in.: wykład ks. Łukasza Mikołajczyka „O nadziei…”, liczne występy, pokaz zwierząt egzotycznych, warsztaty lawendowe, kąpiel w pianie, fotobudka. Dużą niespodzianką i atrakcją był występ zespołu Bayer Full, który porwał do tańca każdego uczestnika imprezy. Podczas wydarzenia został przeprowadzony również „Antoniański Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej”, w którym wzięli udział uczestnicy z DPS, WTZ i ŚDS.

      Dziękujemy dyrekcji DPS Brwilno za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

 

 

 

Warsztaty biblioteczne – 12.06.2024r.

     W dniu 12.06.2024r. odbyło się spotkanie z bibliotekarką z Miejskiej Biblioteki Publicznej panią Renatą Mielniczuk. Prowadzone warsztaty biblioteczne zachęcają do czytania książek, publikacji oraz odwiedzania biblioteki. Tematem przewodnim spotkania było lato. Pani Renata wspólnie z uczestnikami rozwiązywała rebusy o tematyce letniej oraz wykonywała prace plastyczne - morze w słoiku, breloki

Serdecznie dziękujemy

 

TWIERDZA MODLIN, Park POMIECHÓWEK 2024

    Dnia 04.06.2024r. nasze Warsztaty wybrały się na wycieczkę do Modlina, by poznać historię Twierdzy Modlin. Jest to największy i najistotniejszy pomnik inżynierii wojskowej w Polsce.

     Przy cmentarzu fortecznym czekał n a nas Pan przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam historię Twierdzy, zabrał nas na spacer w podziemne przejścia kontrminerskie. Jest to jedyna taka budowla z systemem chodników przeciwminerskich.. Następny punktem wycieczki były tarasy widokowe na Wieży Czerwonej. Po pokonaniu 150 schodów mogliśmy podziwiać panoramę mazowiecką, gdzie rzeka Narew łączy się z Wisłą, a na wyspie znajduje się renesansowy spichlerz. Jest to największe w Polsce skrzyżowanie rzeczne. W oddali udało nam się nawet dostrzec Warszawę. Naszą wycieczkę po Modlinie zakończyliśmy w Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Muzeum zostało utworzone po dawnych koszarach oficerskich. Oferuje fascynującą podróż przez historię polskiej obrony, prezentując eksponaty z II wojny światowej oraz zewnętrzną wystawę pojazdów militarnych.

     Po ciekawej lekcji historii pojechaliśmy do Pomiechówka, który jest idealnym miejscem dla osób spragnionych rekreacji i kontaktu z naturą. Spacer w parku „Dolina Wkry” poprowadził nas ścieżką edukacyjną na łąkę motyli, gdzie podziwialiśmy trójwymiarowe rzeźby motyli, mijaliśmy wiklinowe zwierzęta leśne, wiaty edukacyjne i wieżę widokową. W pobliskiej restauracji zjedliśmy pyszny obiad, i tam zakończyliśmy naszą podróż. Pełni wrażeń, ujęci historią Twierdzy i jej obrońców, wróciliśmy do domu.

 

 

 

 

II Powiatowa Spartakiada dla Osób z Niepełnosprawnościami – 28.05.2024r.

     Dnia 28.05.2024r. została zorganizowana II Powiatowa Spartakiada dla Osób z Niepełnosprawnościami pod patronatem Starosty Gostynińskiego p. Andrzeja Krzewickiego, a nasze Warsztaty były współorganizatorem tego wydarzenia. Cała Spartakiada odbyła się na płycie boiska Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego.

     Uroczystego otwarcia - II Powiatowej Spartakiady dokonał Starosta Gostyniński Andrzej Krzewicki a poszczególnych gości przywitała Prezes Stowarzyszenia Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych im. św. Brata Alberta – pani Monika Kuźnicka , która zaprezentowała siedem pięcioosobowych drużyn z: WTZ Gostynin, SOW Mocarzewo, PŚDS w Gostyninie, SOSW w Gostyninie, DPS Gostynin, DPS Czarnów SDŚ Słupno.

     Zespoły mierzyły się w następujących konkurencjach: bieg slalomem, rzut do celu woreczkiem, rzut piłką lekarską, bieg kelnera, przeciąganie liny czy dmuchanie balonów na czas.

    Każdy z zawodników dał z siebie wszystko, motywacja i mobilizacja były na najwyższym poziomie, jednak najważniejsza była wspólna zabawa oraz integracja społeczna uczestników. Nasze Warsztaty zdobyły pierwsze miejsce, na drugim podium stanęli ŚDS Słupno, a trzecie miejsce zajęli zawodnicy z PSDŚ Gostynin. Wszystkie siedem zespołów otrzymało medale oraz drzewka jabłoni i nagrody rzeczowe. Udział w takich zawodach podnosi osobom z niepełnosprawnościami poczucie własnej wartości, a do tego wszyscy świetnie się bawią. Po zakończonej rywalizacji czekał na nas ciepły posiłek w postaci: kiełbaski, kaszanki, młodej kapusty oraz pyszne ciasta, truskawki i zimne lody.

     Całą imprezę uświetniły występy artystyczne przygotowane przez podopiecznych z PŚDS oraz WTZ w Gostyninie. Nasi aktorzy wcielili się we wczasowiczów z turnusu wypoczynkowego z lat 60 – tych. Opowieść o pannie Krysi i zapatrzonym w nią panu Waldku rozbawiła każdego, a piosenkę Wojciecha Młynarskiego nucił niejeden uczestnik.

     Tegoroczna Spartakiada to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim integracja i dobra zabawa. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, darczyńcom oraz p. Michałowi Bule z firmy Fructoplant za podarowanie pięknych owocowych sadzonek na tegoroczną spartakiadę.

 

Wycieczka do Płocka 2024r.

     W dniu 24 maja 2024r, nasze Warsztaty wybrały się do Płocka, by popłynąć statkiem po Wiśle na spotkanie z naturą. Podczas rejsu mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę tonącej w zieleni wysokiej skarpy płockiej i ukwiecony zespół zamkowo-katedralny na Wzgórzu Tumskim.  Mieliśmy okazje pospacerować również po płockim molo. Kolejnym etapem naszej wycieczki były warsztaty cukiernicze w Manufakturze „Słodko Zakręcone” w Płocku, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie produkcji lizaków. Każdy z nas miał możliwość samodzielnie zrobić swojego zakręconego lizaka i zabrać go do domu. Po słodkich przeżyciach i dobrym obiedzie wróciliśmy do domu.

 

Spotkanie majowe – Drzewce 21.05.2024r.

     Majowe, modlitewne spotkania przy kapliczkach i figurach przydrożnych, potocznie nazywane majówkami to piękna polska tradycja – kultywowana, także w naszych Warsztatach.

     Na zaproszenie pani Teresy Łopińskiej – mamy naszej uczestniczki - drugi już raz spotkaliśmy się przy figurce Matki Bożej w Drzewcach. Wspólna modlitwa rozpoczęła się od odśpiewania Litanii Loretańskiej, Antyfony, Modlitwy św. Bernarda oraz pieśni maryjnych.

     Pani Teresa Łopińska ze znajomymi, gromadzącymi się na wspólnej modlitwie przygotowały dla nas przepyszne śniadanie oraz słodki poczęstunek w otoczeniu rozkwitającej przyrody leśnej.

     Serdecznie dziękujemy i życzymy dużo zdrowia.

 

WYCIECZKA INTEGRACYJNA – SZLAKIEM ZABYTKÓW POMORZA I SZWECJI 2024r.

     Dzięki uprzejmości naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej im. Bł. abp. A. J. Nowomiejskiego w Brwilnie w dniach 13-15 maja 2024r. grupa uczestników, wraz z instruktorami z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gostyninie, uczestniczyła w wyciecze integracyjnej szlakiem zabytków pomorza i Szwecji.

     Naszą wspólną podróż rozpoczęliśmy od Trójmiasta, gdzie po zwiedzaniu Gdańska i Sopotu popłynęliśmy promem z Gdyni do Szwecji, by zobaczyć wszystko to, co jest charakterystyczne dla tego kraju i przeżyć niezapomnianą przygodę.

     Zaczęliśmy od wikingów – zobaczyliśmy autentyczny kamień runiczny z tajemniczą klątwą z VIII w. oraz cmentarzysko z kamiennymi kręgami sprzed tysiąca lat. Odwiedziliśmy  miasteczko Ronneby z kamiennym średniowiecznym kościołem i dawnym ekskluzywnym uzdrowiskiem, a dziś jednym z najpiękniejszych parków w Szwecji. Poznaliśmy historię Karlskrone,  które w wyniku decyzji króla Karola XI, powstało w sercu archipelagu na 33 wyspach. Jego zabytki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie wycieczki mogliśmy zobaczyć Muzeum Morskie ze statkami, łodziami oraz okrętami, Nabrzeże Królewskie z Bastionem Aurora, rynek, punkt widokowy. Udaliśmy się w rejs na wyspę Aspo. W drodze powrotnej na prom zwiedziliśmy największe wyspy archipelagu i przejeżdżaliśmy po łączących je wysokich mostach, podziwiając widoki  oraz krajobraz wybrzeża szkierowego i bezkresnego morza. Zmęczeni, lecz z uśmiechem, wróciliśmy do Polski.

     Niespodzianką dla wszystkich w drodze powrotnej okazała się wizyta w Toruniu, gdzie mieliśmy zajęcia praktyczne w „Piernikarni Starotoruńskiej”. To był dla nas zdecydowanie dobry czas.  Dziękujemy Domowi Pomocy Społecznej im. Bł. abp. A. J. Nowomiejskiego w Brwilnie za mile spędzony czas oraz wspólne podróżowanie z Biurem Concordia.

 

Pierwszy Majowy Grill w WTZ 2024r.

     Korzystając z faktu, że sezon grillowy jest w pełni, dnia 8 maja 2024 zorganizowaliśmy spotkanie w plenerze z naszymi znajomymi z PŚDS. Nie od dzisiaj wiadomo, że biesiadowanie przy grillu to jedna z najlepszych form integracji. Nie dziwi więc fakt, że również i my postanowiliśmy połączyć nasze siły i zorganizować wspólną zabawę. Również w tej formie uczciliśmy imieniny naszego wspólnego przyjaciela Stanisława Augustyniaka.

     Skwiercząca aromatyczna kiełbaska na rozgrzanym grillu, konkurencje w promieniach słońca oraz tańce przy ognisku mogą oznaczać tylko jedno – świetną imprezę.

 

Wyjście uczestników WTZ na wirtualną strzelnicę w GCE 2024r.

    Dzięki uprzejmości dyrektora Pana Wojciecha Kiełbasy grupa 20 naszych uczestników Z WTZ w dniu 18.04.2024r, miała  okazję skorzystać z „Wirtualnej Strzelnicy Laserowej” w Gostynińskim Centrum Edukacji w Gostyninie. Dzięki ćwiczeniom na strzelnicy uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa oraz systemem  szkoleniowo – treningowym. Można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej. Na różnych wirtualnych odległościach i postawach strzeleckich, w warunkach zbliżonych do naturalnych. Na pierwszym spotkaniu korzystaliśmy z broni krótkiej i długiej. Prawdziwy huk wystrzału i odrzut broni dodawał wiele realistycznych wrażeń.

     Było to dla nas duże doświadczenie i przeżycie. Każdy z nas mógł sprawdzić swoja koordynację wzrokowo – ruchową.

     Z niecierpliwością czekamy na kolejne ćwiczenia.

Kiermasz w Urzędzie Miasta i Gminy Gostynin 2024 r

     Dnia 26 marca 2024r. odbył się ostatni kiermasz wielkanocny naszych Warsztatów. Swoje rękodzieło zaprezentowaliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Gostynin. Nasze stroiki przypadły kupującym do gustu, mamy nadzieję, że dzięki nim tegoroczne Święta będą jeszcze bardziej kolorowe.

     Serdecznie dziękujemy wszystkim kupującym nasze rękodzieło za wsparcie naszej placówki i podopiecznych, zarobione środki w całości przeznaczymy na integracje społeczną uczestników WTZ w Gostyninie. Życzymy wszystkim Zdrowych i wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.