1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

I Powiatowa Spartakiada dla Osób z Niepełnosprawnościami – 18.05.2023r.

Łukasz Ciesielski włącz .

    Dnia 18.05.2023r. odbyła się I Powiatowa Spartakiada dla Osób z Niepełnosprawnościami pod patronatem Starosty Gostynińskiego Pana Arkadiusza Boruszewskiego, która została zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych im. św. Brata Alberta w Gostyninie. Współorganizatorami spotkania były Powiat Gostynin, PŚDS w Gostyninie, SOSW w Gostyninie, Gmina Gostynin, Art. Enegry, Ochrona "VIPER", Bracia "Dubielak", 4orchard Michał Buła, nasze WTZ oraz inni aktywni i zaangażowani w organizację tegorocznej spartakiady.

      Uroczystego otwarcia dokonała Pani Prezes Stowarzyszenia – Monika Kuźnicka. Całej zabawie towarzyszyła słoneczna, choć wietrzna pogoda. Uczestnicy stawili się bardzo licznie.

    Impreza rozpoczęła się uroczystym przemarszem uczestników Spartakiady, którzy w olimpijskim szyku, z uśmiechami na twarzy, zaprezentowali swoje drużyny zebranej publiczności wśród, której nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, organizatorów oraz sponsorów. Wszyscy biorący udział w Spartakiadzie mogli sprawdzić się w 7 konkurencjach. Było to, m.in.: przenoszenie piłki nad głową, slalom z przeszkodami, rzut piłką lekarską, rzut do celu, uzupełnianie pojemnika wodą, przeciąganie liny, bramka celności.

      Do zawodów przystąpili podopieczni z następujących placówek: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Gostynina, Środowiskowy Dom Samopomocy z Gostynina, Dom Pomocy Społecznej z Gostynina, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Gostynina, Specjalny Ośrodek Wychowawczy z Mocarzewa oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Wyszogrodu.

     Sportowy duch rywalizacji towarzyszył podczas Spartakiady wszystkim zawodnikom, ale ostatecznie w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsc zajął ŚDS Wyszogród. Nasi podopieczni z WTZ zajęli zaszczytne trzecie miejsce.

      Po sportowych zmaganiach, z medalami na piersi, zawodnicy z kibicami przeszli na tereny zielone budynku przy ul. Ozdowskiego. Tam na wszystkich czekał ciepły posiłek oraz słodki poczęstunek. Czas konsumpcji umilała nam płynąca z głośników taneczna muzyka, wolontariusz ze Stowarzyszenia oraz Jednostka OSP Białotarsk, która udostępniła swój sprzęt i opowiadała o pracy strażaka. Gdy wszyscy rozgrzali się pyszną grochówką, obejrzeli występy artystyczne przygotowane przez podopiecznych z PŚDS i WTZ. „Olimpiada na wesoło” oraz skecz „Na przystanku autobusowym” rozbawiły do łez zebranych. Nasi aktorzy wspaniale odtworzyli swoje role, za co otrzymali gromkie brawa.

      Tegoroczna Spartakiada to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim integracja i dobra zabawa. Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział i czekamy na kolejne spotkanie w przyszłym roku.