XV Ogólnopolskie Integracyjne Warsztaty Artystyczne Łazy 2017

Administrator włącz .

„Tak niewiele potrzeba by przeżyć wspaniałe chwile...”
Magia niewielkiej, urokliwej miejscowości Łazy sprawiła, że w dniach 13-15 września narodziło się tam nowe pokolenie artystów, odkrywców i poetów. Dzięki zaproszeniu otrzymanemu przez organizatorów PSONI Koło w Koszalinie byliśmy uczestnikami  XV Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych Łazy 2017 i mogliśmy wśród szerokiej grupy wspaniałych ludzi rozwijać się i integrować.

Nasi podopieczni w ciągu tych trzech, intensywnych dni zmienili się w artystów fotografii, wikliniarstwa, grafiki odbijanej z płytki linoleum. Uczestniczyli  także w kursie tańca, udzielania pierwszej pomocy oraz projektowali ekologiczne ubrania w ramach warsztatów „Moda z odzysku”. Wspólnie i z radością uczestniczyliśmy w dyskotece, piknikach integracyjnych organizowanych przez te trzy dni. Mieliśmy także okazję podziwiać zaangażowanie innych uczestników podczas seansu nagrodzonego filmu z Festiwalu „Integracja Ty i ja” przestawiającego Plener Artystyczny z wcześniejszych lat. Towarzyszyło nam przy tym dużo pozytywnych emocji i przeżyć.  

Wyjazd nad morze zrobił na nas ogromne wrażenie, tym bardziej, że część uczestników widziała je pierwszy raz w swoim życiu! A sam Plener Artystyczny na długi czas zapisze się w naszej pamięci i z wielka radością weźmiemy w nim udział w przyszłym roku aby dalej rozwijać nasze umiejętności, zdolności artystyczne i kreatywność.

Wiersz uczestniczki Marleny Dobrowolskiej stworzony podczas XV Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych w Łazach

PODRÓŻE

Kiedy samotność mi doskwiera,
wtedy w podróż się wybieram,
nie sam, bo od tego przyjaciół mam

                                                               Marlena Dobrowolska