70 – lecie PDPS Czarnowie

Administrator włącz .

     8 września 2017r. - odbył  się PIKNIK INTEGRACYJNY – 70 – lecie PDPS  Czarnowie. Jest to niezwykły i piękny jubileusz. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie do udziału w tak ważnej uroczystości. Jest to wyraz tego, iż przez te 70 lat możemy patrzeć jak bardzo potrzebne są takie placówki i ludzie w niej pracujący. Początek uroczystości zapoczątkowało przemówienie dyrektora pana Rafała Cicholc, który przywitał wszystkich zaproszonych gości.

     Przedstawiciele różnych placówek i instytucji składali serdeczne życzenia i życzyli dalszych sukcesów zawodowych w rozwoju placówki. Po czym wystąpił zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku, wystąpili mieszkańcy PDPS w Czarnowie, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Sanniki”, Szkoła Podstawowa im. J. Kusocińskiego i Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Pacynie. Kolejnym punktem był grill i poczęstunek. Była również możliwość skorzystania z przejażdżki bryczką p.  Rozkosz. Ponadto zorganizowano gry integracyjne oraz zabawę taneczną, przy wyśmienitej muzyce wszyscy tańczyli i miło spędzili czas.

     Jubileusz 70 lecia DPS w Czarnowie to radosny czas dla całej jego społeczności, zarówno pracowników, ale i mieszkańców. Przecież chodzi, o to by mogli się wszyscy czuć jak w domu. Rodzinna atmosfera i życzliwość serca zawsze jest mile widziana. „Musisz żyć dla innych jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie” - słowa te świetnie oddają wszystko to co wiąże się z pomocą drugiemu i pracą w tego typu placówce. Życie w społeczeństwie, postawa altruistyczna, otwartość serca, to jakże ważne cele jakie stają przed człowiekiem.  Jubileusz to czas, by móc świętować i wspólnie się bawić. Pokazuje to, że minęło wiele lat, a przed DPS są kolejne wyzwania.

     Dziękujemy za pamięć, że i my mogliśmy wziąć udział w tym pięknym jubileuszu. Życzymy kolejnych sukcesów, aby podejmowane działania przyniosły satysfakcjonujące osiągnięcia.